• Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
  Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
  Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
  Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
 • Sykces Naszej Szkoły
  Sykces Naszej Szkoły
 • Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!
  Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!

Dzisiaj jest niedziela, 14 sierpnia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -51 dni. Matura za: -102 dni.

Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Bohaterowie do końca - finał Olimpiady przedmiotowej z historii „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

W trakcie mijającego roku szkolnego, nasi uczniowie licznie i z ochotą, uczestniczyli w olimpiadach i konkursach historycznych. Największym zainteresowaniem cieszyła się Olimpiada Przedmiotowa im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W październiku 2021 r do etapu szkolnego przystąpiło 11 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 6 z nich, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowani zostali: Adam Jeziorski 3cg, Konrad Włodarczyk 3cg, Jakub Antoniak 2cdp i Mateusz Kasprzak 2ap. Cała ta grupa uczestniczyła I części zawodów finałowych. Finał polegał na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu tematów. Po sprawdzeniu ich prac przez Komitet Główny Olimpiady, okazało się, że nasi uczniowie uzyskali wysokie oceny, gwarantujące im tytuł finalisty i tym samym zwolnienie z matury rozszerzonej z historii. Po podsumowaniu dotychczasowych etapów nasi uczniowie zostali zaproszeni do II części zawodów finałowych do Warszawy. Należy zaznaczyć, iż Komitet Centralny Olimpiady zakwalifikował 5 uczniów z województwa śląskiego, tym naszą czwórkę z liceum w Krzepicach!

W dniu 03.06,2022r. wraz w opiekunem Danutą Jeziorską i ubiegłorocznym absolwentem Adrianem Mazikiem krzepiccy finaliści uczestniczyli w wizycie przygotowawczej w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

W dniach 17 – 19 czerwca 56 finalistów olimpiady z całej Polski walczyło o tytuł laureata i jak najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej. Finaliści konkurowali ze sobą w 8 kategoriach: 1. Broń i barwa, 2. Eksponat muzealny; 3. Malarstwo batalistyczne; 4. Geografia militarna; 5. Literatura 6. Film. 7. Warszawa . 8 "Miejsca i obiekty historyczne" oprowadzając po obiektach związanych z XVII wieczną Warszawą.

Gala finałowa i ogłoszenie wyników Olimpiady odbyło się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jakub Antoniak uzyskał tytuł laureata i znalazł w się w czołówce osiągając 19 miejsce. Mateusz Kasprzak uzyskał 31 miejsce i utrzymał tytuł finalisty. Nasi tegoroczni maturzyści: Adam Jeziorski (finalista z ubiegłego roku) i Konrad Włodarczyk utrzymali tytuł finalisty uzyskali wysokie miejsca w trzeciej trzydziestce. Należy dodać iż Adam i Konrad już po I części finału olimpiady mieli zagwarantowane zwolnienie z matury z historii podjęli się mimo to, trudu przygotowań i godnego reprezentowania szkoły nawet po ukończeniu szkoły. Gratulujemy naszym uczestnikom, finalistom i laureatowi życząc zapału i dalszych sukcesów!