• Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
  Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
  Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
  Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
 • Sykces Naszej Szkoły
  Sykces Naszej Szkoły
 • Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!
  Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!

Dzisiaj jest niedziela, 14 sierpnia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -51 dni. Matura za: -102 dni.

Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Uroczyste podsumowanie Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 13 czerwca, w auli Zespołu Szkół w Krzepicach, odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, połączone z obchodami 180. rocznicy urodzin wybitnej pisarki – Marii Konopnickiej.

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura, Zdzisława Kall – Wicestarosta, Joanna Kulejewska - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Józef Borecki - Członek Zarządu Powiatu, Katarzyna Drabczyk – Inspektor w Wydziale Edukacji i opiekun projektu, Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach - Grzegorz Mastalerz, Wicedyrektor - Agnieszka Borowska, szkolni koordynatorzy programu - Marta Kałwak i Aleksandra Wójcik oraz nauczyciele i uczniowie.

Wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki w ramach programu, Zespół Szkół w Krzepicach złożył do Starostwa Powiatowego w Kłobucku we wrześniu 2021r. Kwota wsparcia wynosiła 12 000, a wkład własny organu prowadzącego 3 000 zł. W sumie, szkoła otrzymała 15 000 złotych. Za tę kwotę zakupiono 435 egzemplarzy nowych książek (w tym: beletrystykę, literaturę piękną i obcojęzyczną, książki podróżnicze, popularno – naukowe, biografie i lektury) oraz wyposażenie biblioteki: czytniki ebooków, urządzenie wielofunkcyjne i laptop. Od końca listopada w szkole podejmowano działania wynikające z „priorytetu 3” rządowego przedsięwzięcia - „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”, w związku z którym organizowano m.in. spotkania autorskie, realizowano projekty czytelnicze, konkursy, prowadzono akcje bookcrossingowe, uczestniczono w ogólnopolskich akcjach czytelniczych, podjęto współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Krzepicach.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody za udział w literacko – plastycznym konkursie dotyczącym twórczości Marii Konopnickiej. W kategorii szkół podstawowych wyróżnione zostały: Oliwia Ściebura z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku – I miejsce, Wiktoria Kotek ze Szkoły Podstawowej w Zajączkach Pierwszych – II miejsce oraz Karolina Ladra ze Szkoły Podstawowej w Parzymiechach – III miejsce. W szkolnej odsłonie wydarzenia nagrodzone zostały: Ksenia Lizurej klasa 1adp – I miejsce, Zuzanna Cybińska klasa 2bp – II miejsce i Natalia Pawluch klasa 1adp – III miejsce.

Podsumowaniu towarzyszyła część artystyczna. W jej przygotowanie zaangażowali się uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego: Martyna Mazur, Bartosz Dawid, Marcel Wrona i Sofiia Zhyvolup oraz uczniowie aktywnie współpracujący z biblioteką szkolną: Filip Balcerzak i Marcin Jabłonka. Uroczystość zakończyła się niespodzianką w postaci loterii fantowej, w której nagrodę główną stanowił pakiet kryminałów Remigiusza Mroza zakupiony z środków przeznaczonych na ten cel w ramach NPRCZ.