Dzisiaj jest czwartek, 29 września 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 267 dni. Matura za: 217 dni.

Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Młodzież LO Bronek na Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 w Katowicach

6 grudnia 2021 roku dwa zespoły uczniów, realizujące projekt Salve For Tomorrow, na zaproszenie przedstawicielki projektu Pani Iwony Brzózki-Złotnickiej uczestniczyły w pierwszym dniu Szczytu Cyfrowego IGF w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. IGF (Internet Governance Forum - Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania Internetem. IGF 2021 to wydarzenie, które wystartowało 6 grudnia 2021r. i potrwa do 10 grudnia 2021r.

Oliwia Leszczyna, Olga Kuc, Joanna Brzęczek, Piotr Kulej i Michał Cer z opiekunkami Edytą Kuc i Renatą Mastalerz brali czynny udział w ciekawych aktywnościach, warsztatach, forach dyskusyjnych czy sesjach grupowych.

Na żywo przysłuchiwali się debacie zorganizowanej przez Samsung w ramach IGF2021. Tematem był cyfrowy dobrostan i dbałość o zdrowe nawyki w kontekście używania technologii. W debacie uczestniczyli m.in.Sylwia Czółkowskia, Jackek Pyżalski, Beata Borucka, Marcin Perfuński, Franek Jaskulski, Daria Durkowska.

Język angielski, obowiązujący na szczycie nie stanowił dla naszych uczniów żadnej bariery. Z powodzeniem przysłuchiwali się prowadzonym dyskusjom i rozmawiali z poznanymi ludźmi z całego świata.

Na samym końcu przygotowano dla wszystkich uczestników pierwszego dnia szczytu przyjemny akcent w postaci koncertu w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia „Skrzydła umysłu”.