Dzisiaj jest czwartek, 29 września 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 267 dni. Matura za: 217 dni.

Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Solve for Tomorrow. Samsung uwalnia potencjał młodego pokolenia i daje mu siłę tworzenia

Dwa zespoły uczniów z naszej szkoły przystąpiły do projektu Solve for Tomorrow. To globalny program firmy Samsung, który powstał w 2010 roku i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi w wielu krajach na świecie. Stanowi wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Piotr Kulej, Mateusz Płaska, Michał Cer, Krystian Drzazga, Olga Kuc, Zofia Dwornik, Joanna Brzeczek z klasy 3api oraz Oliwia Leszczyna z klasy 2ap realizują projekty skupione na największych wyzwaniach współczesnego świata – Bezpieczeństwa i Klimatu.

Grupa chłopców pracuje nad przygotowaniem aplikacji, która ma pomóc użytkownikom uniknąć ewentualnych oszustw w sieci.

Dziewczyny postanowiły ograniczyć ilość plastiku w najbliższym otoczeniu przez realizację i promowanie działań pod hasłem „Przyszłość planety w naszych rękach”.

Dzięki udziałowi w projekcie Salve For Tomorrow uczniowie będą mogli nie tylko proaktywnie pomóc naszej planecie czy komuś w swoim otoczeniu lecz także zyskają możliwość realizowania swoich pasji, zdobycia nowych umiejętności oraz nawiązania kontaktów z młodzieżą z innych szkół i przedstawicielami firm.

Działania w projekcje będą się odbywać przy zastosowaniu metody design thinking – procesu nowoczesnego myślenia projektowego.

Podczas realizacji projektu uczniów będą wspierać pracownicy – wolontariusze firmy Samsung, którzy wystąpią w roli ekspertów, edukatorów i mentorów.