Dzisiaj jest czwartek, 29 września 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 267 dni. Matura za: 217 dni.

Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Discover Canada – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Miło nam poinformować, iż Piotr Kulej - uczeń klasy 3api został półfinalistą Ogólnopolskiego Konkursu Discover Canada. Piotr znalazł się w gronie 70 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy również dostali się do II etapu konkursu, który odbędzie się na Uniwersystecie Śląskim i będzie polegał na napisaniu eseju o tematyce kanadyjskiej oraz na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego Kanady i wiedzy językowej.

Warto przypomnieć, iż konkurs ten jest corocznym projektem edukacyjnym, wspólną inicjatywą kierunku Filologia Angielska na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (UŚ) orazI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Zespole Szkół nr 1 w Żorach (ILO).

Celem Konkursu Wiedzy o Kanadzie jest nie tylko doskonalenie umiejętności językowych uczniów, lecz przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście szeroko rozumianej problematyki różnorodności.

W komisji egzaminacyjnej zasiadają pracownicy naukowi UŚ, a w finale również, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich.

Wartym podkreśenia jest fakt, iż nasza szkoła odniosła już spory sukces w Konkursie Discover Canada. W ostatnich latach Anna Bogatko - absolwentka LO Krzepice, a teraz również studentka filologii angielskiej, zdobyła 6 miejsce w Polsce.

Szkolny koordynator konkursu: Sylwia Kowalczyk