Dzisiaj jest czwartek, 29 września 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 267 dni. Matura za: 217 dni.

Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Zdrowe żywienie ma znaczenie

Uczniowie klas o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z dietetykiem panią Anną Sendal. Podczas warsztatów Pani Ania zaprezentowała podstawy racjonalnego żywienia, podpowiadała jak zmienić złe nawyki dotyczące jedzenia, omówiła zaburzenia odżywiania, problemy z odżywkami białkowym, napojami energetycznymi. Uczniowie obliczali swoje zapotrzebowanie energetyczne oraz prawidłową masę ciała. Obalaliśmy popularne mity dietetyczne, nauczyliśmy się czytać etykiety i świadomie wybierać produkty spożywcze. Sesja pytań do naszego specjalisty cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z przemiłą panią dietetyk jeszcze przed świętami.