Dzisiaj jest czwartek, 29 września 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 267 dni. Matura za: 217 dni.

Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

„Poznaj Polskę” - przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki

Zespół Szkół w Krzepicach otrzymał 15 000 zł dofinansowania w ramach programu „Poznaj Polskę”. Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczane zostały na dofinansowanie wycieczki Kraków – Oświęcim dla klas 1bp i 1adp, która odbyła się w dniach 24 -26.11.2021r. Uczniowie pod opieką pań Marty Kałwak, Karoliny Kudelskiej, Aleksandry Szukały oraz Aleksandry Wójcik zwiedzili następujące punkty związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi: Kraków - historyczny zespół miasta (UNESCO), Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

W trakcie wyjazdu szkolna młodzież miała możliwość zaznajomić się z wystawą „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” w unikatowym Muzeum Podziemi Rynku Głównego oraz przespacerować po dawnej dzielnicy żydowskiej – Kazimierz. Wycieczka stała się również doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych i wprowadziła w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, gdyż jej zakończeniu towarzyszył rozpoczynający się właśnie na Rynku Głównym „Jarmark Bożonarodzeniowy”.