Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 203 dni. Matura za: 152 dni.

Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA ZNÓW W NASZEJ SZKOLE

Zespół Szkół w Krzepicach przystąpił do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025” - Priorytet 3, którego celem jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Szkoła otrzymała dofinansowanie w łącznej kwocie 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenia biblioteki. Wszystkie kupione w ramach programu książki zasilą księgozbiór biblioteki szkolnej od grudnia 2021 r. Lista pozycji lekturowych stworzona została w oparciu o przeprowadzone w czytelni wybory, podczas których każdy uczeń, rodzic i nauczyciel mógł zagłosować na „Książki swoich marzeń”.

Planowane zakupy skonsultowane zostały z Gminną Biblioteką Publiczną w Krzepicach i zaopiniowane przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. W ramach programu, szkoła będzie promować modę na czytanie organizując konkursy i spotkania autorskie, uczestnicząc w projektach, akcjach i wydarzeniach wspierających rozwój zainteresowań i nawyków czytelniczych np. obchody „100 rocznicy urodzin Stanisława Lema”. Z tej okazji uczniowie wezmą udział w przepisywaniu jednej z jego powieści – „SOLARIS”. Wydarzenie połączone będzie z konkursem kaligraficznym i plastycznym.