• Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
 • Akcja
  Akcja "Paszport czytelniczy"
 • Kozielewski – nauczyciel i mistrz
  Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 203 dni. Matura za: 152 dni.

Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Wizyta uczniów Branżowej Szkoły I stopnia w firmie "Blyss" w Praszce

Dbając o rozwój uczniów i myśląc o przyszłości naszych absolwentów Zespół Szkół w Krzepicach nawiązał współpracę z niemiecką firmą "Blyss" w Praszce – liderem wśród producentów przyczep samochodowych na rynek europejski.

17 listopada przedstawiciele firmy zapoznali uczniów z asortymentem firmy (przyczepy i zabudowy samochodowe – campingowe, gastronomiczne, medyczne, budowlane, lawety) oraz z procesem produkcyjnym. Profesjonalizm, umiejętność dostosowania produktu do potrzeb klienta, przemyślana linia produkcyjna, nowoczesny park maszynowy, innowacyjne rozwiązania technologiczne wywarły na uczestnikach wyjazdu ogromne wrażenie. Możliwość zadawania pytań, otwartość oprowadzających, poczęstunek zapewniły miłą atmosferę.

Od września 2022r. zakład planuje przyjęcia młodocianych pracowników na zajęcia praktyczne, a obecnie oferuje pracę wszystkim zainteresowanym osobom (szczególnie stolarzom, ślusarzom, konstruktorom). Możliwe jest również przyuczenie do wykonywanego zawodu. Chęć pracy i zdobywania nowych umiejętności, nieskomplikowany proces produkcyjny gwarantują pracę każdemu. Firma zapewnia również dofinsowanie do uzyskania uprawnień na wózek widłowy, suwnicę, prawo jazdy kat. BE.

Szkoła i firma "Blyss" podejmują aktualnie rozmowy na temat możliwej wymiany młodzieży w ramach praktyk zawodowych, ponieważ dwa oddziały tej firmy znajdują się w Niemczech.

Szczegółowa oferta przedsiębiorstwa znajduje się na plakatach reklamowych w gablocie szkolnej (nowa gablota dla Szkoły Branżowej, obok sali nr 34) oraz na stronie internetowej https://blyss.pl/

Nie zapominajmy o dotychczasowych partnerach naszej szkoły. Na podstawie zawartych umów partnerskich firmy gwarantują pracę absolwentom Szkoły Branżowej w następujących zawodach:

 • Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Krzepicach – piekarz
 • "Max" Gabriela Krawczyk – mechanik pojazdów samochodowych
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Stolarstwo Pilśniak w Starokrzepicach - stolarz
 • "Kesmet", A.Kęsik w Krzepicach - ślusarz
 • F.P.H.U. Majerowie s.c. w Krzepicach - dekarz
 • Przedsiębiorstwo Remonotowo – Budowlane “Budmar” M.Wrona – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
 • "Polomarket" w Krzepicach - sprzedawca

Informację o podjętej współpracy i tym samym możliwościach rozwoju zawodowego, warto przekazać przyszłym uczniom naszej szkoły oraz rodzicom, znajomym poszukującym pracy..