Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 203 dni. Matura za: 152 dni.

Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanie Wojennym

W środę 10 listopada 2021r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego odbył się I etap WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O STANIE WOJENNYM W PRL DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH organizowanego w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, który został przeprowadzony jako jedno z obowiązkowych zadań przy realizacji projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów w szczególności klas humanistycznych. Pomimo wysokiego poziomu, wielu uczestników osiągnęło dobre wyniki. Dwoje uczniów zdobyło wysoką punktację, która dała im możliwość kwalifikacji do etapu wojewódzkiego – Adam Jeziorski z klasy 3 cg uzyskawszy 35/40 pkt oraz Aurelia Antończak z klasy 3 cp – 34/40 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Aurelii i Adamowi życzymy dalszych sukcesów podczas II etapu konkursu.

Danuta Jeziorska, Aleksandra Szukała