Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 203 dni. Matura za: 152 dni.

Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Dzień Niepodległości – Święto Wolności

We worek 9 listopada w Auli Zespołu Szkół w Krzepicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 - rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy 3 cp wraz z wychowawcą oraz uczennice z klasy 3 apa.

Uroczystość utrzymana była w stylu montażu słowno – muzycznego, którego hasłem przewodnim były słowa piosenki Krzysztofa Klenczona: „Tylko w polu biały krzyż, nie pamięta już, kto pod nim śpi…”. Akademia tematycznie opierała się nie wyłącznie na czasach zakończenia I Wojny Światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również stanowiła lekcję historii Polski od lat najdawniejszych do czasów upadku PRL-u, z uwzględnieniem motywu wolności, o którą Polacy musieli walczyć dotąd wielokrotnie. Należy uświadamiać, szczególnie młodym Polakom, że „walka o wolność, gdy się raz zaczyna, z ojca krwią spada dziedzictwem na syna”.

Zgodnie z tradycją szkoły, podczas Akademii z okazji Dnia Niepodległości uczniowie klas I zarówno Liceum Ogólnokształcącego, jak i Szkoły Branżowej 1 Stopnia składają uroczyste ślubowanie uczniowskie. Również w tym roku to ważne wydarzenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie w obecności Pocztu Sztandarowego Szkoły oraz całej szkolnej społeczności. .