Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 203 dni. Matura za: 152 dni.

Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Kącik patriotyczno – historyczny „40 lat po stanie wojennym”

W Auli naszej szkoły uczniowie klas humanistycznych, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski wraz opiekunem biorący udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!” przygotowali kącik patriotyczno – historyczny dotyczący czasów PRL-u.

Miejsce wyglądem przypomina fragment pokoju w domu sprzed około 40-tu lat oraz część gabinetu PRL-owskiego. Wszystkie przedmioty, eksponaty pochodzą z tamtych czasów i stanowią pamiątki rodzinne, które jak się okazuje nadal można odnaleźć w naszych domach.

Dla całej społeczności szkolnej wystawa – kącik jest miejscem, w którym można przenieść się w czasie i choć przez chwilę poczuć atmosferę lat PRL-u. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzają to miejsce, a nawet robią pamiątkowe zdjęcia, np. siedząc przy stoliku z ogromną maszyną do pisania czy też „pijąc” herbatę z kostkami cukru w szklankach w koszyczkach.

Wszystkich tych, którzy jeszcze nie odwiedzili naszego kącika, serdecznie zapraszamy.