Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni. Matura za: 192 dni.

Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

„Żeby nie było śladów”.

W piękny słoneczny dzień 7 października 2021 roku klasa 2bp wraz z opiekunami wybrała się do częstochowskiego Cinema City na pokaz filmu stworzonego na podstawie nagrodzonego Nike polifonicznego reportażu Cezarego Łazarewicza pod tym samym tytułem: „Żeby nie było śladów”. Uczniowie zainwestowali swój czas (160 minut), cierpliwość oraz skupienie, ale w zamian przeżyli wstrząs w finałowym akcie. Wspaniała obsada aktorów (Agnieszka Grochowska, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Bartłomiej Topa i inni), reżyserski talent Jana Matuszyńskiego, trzymające w napięciu sceny określane mianem slow burner, ale przede wszystkim przejmująca historia młodego licealisty Grzegorza Przemyka wywarły na młodych widzach ogromne wrażenie, którym chętnie podzielili się z wychowawcą podczas zajęć w szkole. Film zmusza do zastanowienia się nad kondycją jednostki w zetknięciu z dyktaturą władzy i jest doskonałym zalążkiem do rozmowy nie tylko na lekcji historii.