Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni. Matura za: 192 dni.

Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Europejski Dzień Języków - świętuj razem z nami

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W ramach obchodów, do 800 milionów Europejczyków z 47 państw Rada Europy kieruje apel o podejmowanie nauki większej ilości języków widząc w tym kluczowe narzędzie mające wpływ na większe wzajemne zrozumienie.

Europejski Dzień Języków jest również okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej. Dlatego w dniach 27 września – 1 października w Liceum Ogólnokształcącym , w myśl tej właśnie idei w Liceum Ogólnokształcącym w Krzepicach odbyła się seria konkursów językowych, w których uczniowie mogli spróbować swoich sił we wszystkich językach nauczanych w naszej szkole – angielskim, rosyjskim i niemieckim. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursach kulturoznawczych , poznać inne sposoby nauki języków oraz magię cudownych słów wraz z Lucy.

Uczniowie LO Krzepice mają również możliwość wzięcia udziału w konkursie koszulkowym z okazji EDJ. Wasze projekty być może zostaną wykorzystane do stworzenia oficjalnej koszulki Europejskiego Dnia Języków.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie wykorzystując podany link:

Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.