Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest czwartek, 20 stycznia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 155 dni. Matura za: 104 dni.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

„Od ziarenka do bochenka”

Uczniowie klas IIbp, IIcdp i IIIapa w dniu 20 września 2021 roku brali udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka” w gospodarstwie agroturystycznym w Zwierzyńcu I. Celem wizyty było poznanie procesu produkcyjnego chleba, jak również wysłuchanie, a tym samym pielęgnowanie opowieści o obrzędach przy dawnym wypieku chleba w sabatniku, pokaz narzędzi potrzebnych do wypieku bochenków i przygotowywanie mąki na ciasto chlebowe. Każdy mógł uformować swój indywidualny kształt bułki, które później upieczono i zabrano do domu. Zaprezentowano również narzędzia gospodarskie służące podczas żniw, jak również używane do przerobu ziarna na mąkę.

Warsztaty były sponsorowane Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych.