Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • Akcja
    Akcja "Paszport czytelniczy"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest poniedziałek, 27 września 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 270 dni. Matura za: 219 dni.

Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Zaczęliśmy nowy rok szkolny.

1 września 2021 r., w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor Grzegorz Mastalerz przywitał uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przybyłych gości: Panią Joannę Kulejewską - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Członka Zarządu Powiatu – Pana Józefa Boreckiego. Tegoroczne spotkanie rozpoczynające nowy rok szkolny miało szczególny wymiar w czasach pandemii podobnie jak życzenia dyrektora dotyczące powrotu do normalnej pracy szkoły. Głos zabrała także Pani Naczelnik, która w imieniu Starostwa Powiatowego w Kłobucku życzyła dobrej pracy w nowym roku szkolnym wszystkim pracownikom szkoły i uczniom. Złożyła również gratulacje panu Dyrektorowi, uczniom i nauczycielom w związku z bardzo dobrymi wynikami egzaminów maturalnych osiągniętymi przez naszych maturzystów.

Klasa 2bp, która przygotowała dla nas inaugurację tego dnia, skupiła naszą uwagę na 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Poprzez recytację patriotycznych wierszy, m.in. naszego patrona Władysława Broniewskiego, pieśni patriotyczne i zdjęcia z okresu okupacji hitlerowskiej, przypomnieli nam wolę walki naszych rodaków, zapał i chęć odzyskania wolności, co na pewno dało nam powód do przemyśleń. Mając w pamięci i sercu wydarzenia z okresu II Wojny Światowej, patrzymy jednak w przyszłość z optymizmem. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym, energii, wytrwałości i optymizmu wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej, a maturzystom jeszcze lepszych wyników egzaminów maturalnych życzy klasa 2bp wraz z wychowawcą, gospodarze uroczystości inauguracji roku szkolnego 2021/22.