Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest sobota, 28 listopada 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 209 dni. Matura za: 157 dni.

Imieniny: Zdzisława, Lesława, Go¶cierada

„Spotkanie ze skarbami historii regionu”

Uczniowie klasy 2cg oraz 2bp krzepickiego liceum 16. 10. 2020 uczestniczyli w konferencji online pod tytułem „Spotkanie ze skarbami historii regionu”. Wysłuchano czterech prelekcji poświęconych przeszłości gminy Krzepice i Lipie, kolejno wystąpili: dr Andrzej Kobus, prezentując temat –„Danków i Krzepice – wspólne dzieje u schyłku średniowiecza (XV w. )”, Marcin Świerczyński, który przedstawił „Nieznane mapy Lipia i Dankowa z XIX w.”, Łukasz Hałka ukazał „Majątek Lipie na przestrzeni wieków”, Radosław Herman na zakończenie opowiedział o historii lokalnej z punktu widzenia archeologii w wystąpieniu pt. „Straszny dwór, czyli co poszukiwacz tajemnic znajdzie w okolicy Lipia i Krzepic”.

Konferencja była kolejnym działaniem, mającym na celu przybliżenie młodzieży przeszłości ich małej ojczyzny, ze zwróceniem uwagi na obiekty, pamiątki, które przetrwały i świadczą o bogatej historii regionu.