Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  • Akcja
    Akcja "Szlachetna Paczka"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 11 kwietnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 75 dni. Matura za: 23 dni.

Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

Warsztaty edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”

Uczniowie klasy 1 bp 06. 10. 2020 brali udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. Celem wizyty było poznanie procesu produkcyjnego chleba – od małego ziarenka, które jest wysiewane przez rolnika, do wypieku bochenka przez piekarza.

W programie znalazły się min. opowieści o obrzędach przy dawnym wypieku chleba w tradycyjnych piecach, pokaz narzędzi potrzebnych do wypieku bochenków, przygotowywanie mąki na ciasto chlebowe. Każdy mógł uformować swój indywidualny kształt bułki, które później upieczono i zjedzono ze smakiem. Organizatorzy warsztatów zapewnili uczniom szczególną atrakcję w postaci przejazdu bryczką.

Wyjazd do Zwierzyńca Pierwszego stanowił nagrodę dla klasy 1bp, której uczniowie osiągnęli najwyższą średnią w szkole w klasyfikacji końcowej w roku szkolnym 2019/2020.