Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 25 października 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni. Matura za: 191 dni.

Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Wirtualne zwiedzanie Muzeum w Auchwitz

Młodzież Zespołu Szkół w Krzepicach uczestniczyła w Projekcie „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Program „Niepodległa” skierowany jest do młodych ludzi , jego celem jest zapoznanie uczestników z tematyką i pogłębienie wiedzy na temat Auschwitz i Holokaustu, II wojny światowej.

W dniu 28 września 2020 r. uczniowie klasy II cd i II adg brali udział w zdalnym zwiedzaniu obozu KL Auschwitz I i obozu Auschwitz II-Birkenau. Przewodnik poprowadził grupę od bramy wejściowej z napisem 'Arbeit macht frei' aż do pomnika i ruin krematoriów obozu Auschwitz II-Birkenau. Po wirtualnym zwiedzaniu uczniowie pracowali warsztatowo nad biogramami byłych więźniów obozu, prezentowali sylwetki ofiar i dzielili się refleksjami.

Mamy nadzieję na kontynuację współpracy z Centrum Edukacji w Oświęcimiu i realizację kolejnych ciekawych projektów.

Zajęcia prowadzane były zdalnie przez panią Natalię Tkachenko ze strony MECH Auchwitz i panie Jolantę Drab i Danutę Jeziorską ze strony Liceum w Krzepicach.