• Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Akcja
  Akcja "Szlachetna Paczka"
 • Kozielewski – nauczyciel i mistrz
  Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 11 kwietnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 75 dni. Matura za: 23 dni.

Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

SUKCES OLIMPIJSKI – OLIMPIADA "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO"

To już kolejny rok, sukcesów w Olimpiadzie Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

W ostatnich latach tytuł laureata lub finalisty zdobyli: Maciej Cer – IX miejsce w kraju (laureat 2016) i 17 miejsce w kraju ( finalista 2017), Adrian Mazik – 25 miejsce w kraju (finalista 2019) i VI miejsce w kraju (laureat 2020).

Adrian Mazik uczeń klasy III C zdobywając VI miejsce, został laureatem XIII  Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej.

W dniach 24-26.09. 2020 w Warszawie 42 finalistów zmagało się ze sobą w 9 punktowanych konkurencjach: 2. Broń i Barwa, 3. Eksponat, 4. Malarstwo historyczne, 5.Geografia, Konkurencje, 6. Archiwalia, 7. Literatura i poezja, 8. Pieśń, 10. Warszawa XIX-XX . Konkurencja I była poza ogólną punktacją i dotyczyła opisu losu wybranych przodków lub członków rodziny (może nawet przyjaciół rodziny) – w okresie Walk o Niepodległość i Granice Rzeczypospolitej (w latach 1887–1922),

Jak głoszą organizatorzy olimpiada adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół średnich, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Tytuł finalisty to automatycznie maksymalny wynik na świadectwie maturalnym . Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach od października do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie. W tym roku wyjątkowo finał odbył się we wrześniu ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Zwycięzcy rywalizacji centralnych otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

Tym samym zachęcam zainteresowanych historią uczniów do udziału w kolejnej edycji Olimpiady „Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym na rok 2020/2021. Tytuły laureatów, finalistów i zwolnienia z matury czekają. Informacje o Olimpiadzie można uzyskać na stornach Olimpiady i u pani Danuty Jeziorskiej.