Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 90 dni. Matura za: 34 dni.

Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

Wycieczka do sejmiku województwa śląskiego

W czwartek 5 marca uczniowie klas Icg i IIc Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami udali się do Katowic, by zwiedzić gmach Sejmiku Województwa Śląskiego i poznać jego historię oraz strukturę organizacyjną. Możliwość tę zawdzięczamy absolwentowi naszej szkoły – Marcinowi Pyzikowi, który obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Dzięki niemu i innym pracownikom Sejmiku uczniowie mieli okazję zwiedzić kilka niezwykle ważnych miejsc, w tym historyczną salę obrad Sejmu Śląskiego, skarbiec oraz windę paciorkową. W sali obrad uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawego mini wykładu na temat Powstań Śląskich oraz historii regionu śląskiego w okresie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Uczniowie zostali również zachęceni do tego, by po ukończeniu liceum, już jako studenci, podjęli współpracę z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Śląskiego.

INFORMACJA!!!