• Zawieszenie zajęć w szkole
  Zawieszenie zajęć w szkole
 • Bicie rekordu RKO
  Bicie rekordu RKO
 • Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
 • "Koncert Muzyki Polskiej"
 • Kozielewski – nauczyciel i mistrz
  Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 90 dni. Matura za: 34 dni.

Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

Sukcesy uczniów naszego Liceum w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Świecie Antycznym

W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie klas humanistycznych z Krzepic, uczestniczyli w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Świecie Antycznym. Celem tej Olimpiady jest propagowanie wiedzy dotyczącej szeroko pojętej kultury antycznej, w szczególności starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu, która swoim zakresem obejmuje takie dziedziny jak historia, prawo, filozofia oraz literatura. Organizatorami Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym jest Katedra Nauk Historyczno-Prawnych, Teorii i Filozofii Prawa oraz Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Polska Romanistyka Prawnicza z siedzibą w Białymstoku.

W dniu 22 grudnia 2019 r odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 uczniów: Oliwia Macherzyńska kl. Icp, Adam Jeziorski Icg, Emilia Radzioch kl. II c, Patrycja Krotoszyńska kl. IIC i Adrian Mazik kl. IIC.

Kolejne zmagania konkursowe odbyły się 10 lutego 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do finału awansował Adrian Mazik. Należy dodać, iż dwójce uczniów : Adamowi Jeziorskiemu i Patrycji Krotoszyńskej brakło zaledwie kilka punktów, aby uczestniczyć w dalszych zmaganiach. Wysoki poziom zaprezentowały również pozostałe dwie uczennice reprezentujące naszą szkołę.

 

INFORMACJA!!!