• Zawieszenie zajęć w szkole
  Zawieszenie zajęć w szkole
 • Bicie rekordu RKO
  Bicie rekordu RKO
 • Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
 • "Koncert Muzyki Polskiej"
 • Kozielewski – nauczyciel i mistrz
  Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 90 dni. Matura za: 34 dni.

Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

Dni otwarte w krzepikim liceum

18 lutego 2020r. w Zespole Szkół w Krzepicach odbył się Dzień Otwarty. W tym czasie odwiedziło naszą szkołę ok. 240 uczniów z okolicznych szkół podstawowych. Były to przeważnie zorganizowane grupy, które przybyły pod opieką swoich nauczycieli-wychowawców. Kilka osób w tym roku pojawiło się także indywidualnie w towarzystwie swoich rodziców.

Jak co roku głównymi gospodarzami podczas prezentacji szkoły był Szkolny Samorząd i uczniowie. Dyrekcja i nauczyciele wspierali ich w swych poczynaniach. Dyrektor Grzegorz Mastalerz w trakcie spotkań z młodzieżą przedstawił aktualną ofertę edukacyjną i zapoznał z procedurą rekrutacji, nauczyciele przeprowadzili krótkie, ciekawe zajęcia dla każdej ze zwiedzających grup, a młodzież dokonywała prezentacji pracowni przedmiotowych i bogatej bazy szkoły.

Nasi uczniowie starali się natomiast pokazać młodszym kolegom i koleżankom swoją szkołę od strony życia uczniowskiego i szczególnie przyjazny klimat tu panujący. Zapoznali ich także z projektami realizowanymi w szkole oraz z działalnością wynikającą ze współpracy z wyższymi uczelniami i instytucjami naukowymi np. ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a przede wszystkim pokazali jak szerokie możliwości rozwoju daje nasza szkoła i jakie osiąga wyniki. Goście podczas pobytu u nas mogli również wziąć udział w quizach i obejrzeć film wykonany przez naszych uczniów. Całości dopełnił występ szkolnych grup artystycznych.

Bardzo miłym akcentem była obecność i udział w Dniu Otwartym naszych absolwentów, którzy jak co roku bardzo wspierają swoją dawną szkołę. Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w szkole podczas Dnia Otwartego niwelowała napięcie gości związane z pobytem w nowym miejscu. Młodzież, która zechciała odwiedzić Zespół Szkół w Krzepicach otrzymała informacje, że na tym terenie istnieje bardzo dobra szkoła z profesjonalną kadrą pedagogiczną, z dużymi możliwościami i przyszłością, która ma najlepszą zdawalność matur w powiecie, a od kilku lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół. Jej absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i zawodowo stanowią znakomitą kadrę specjalistów cenionych w Polsce i za granicą. Dziękujemy dyrekcji szkół podstawowych i nauczycielom, za umożliwienie uczestnictwa ich uczniów w czasie Dnia Otwartego Zespołu Szkół w Krzepicach.

 

INFORMACJA!!!