Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -6 dni. Matura za: -62 dni.

Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Wymiana młodzieży w Krzyżowej

W dniach 27.01-31.01 odbyła się polsko-niemiecko-ukraińska wymiana młodzieży Krzepice-Marl-Yuvileine. Spotkanie odbyło się tradycyjnie na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej koło Świdnicy. Trójstronne spotkanie odbyło się już po raz czwarty.

W tym roku opiekunami byli nauczyciele języka niemieckiego i języka rosyjskiego, tj. Alina Kordjaka Król i Barbara Pośpiech. Kluczową częścią spotkania były warsztaty o różnorodnej tematyce (integracja, kreatywność, demokracja, wystawa „Odwaga i pojednanie”) podczas których uczniowie współpracowali i przełamywali barierę językową. Punktem kulminacyjnym okazał się wieczór polsko-niemiecko-ukraiński, podczas którego młodzież prezentowała ważne informacje o swoich krajach, tradycjach i szkołach.

Jednym z ważniejszych punktów programu była również wycieczka na Zamek Książ, poznanie historii miejscowości oraz zwiedzanie sztolni walimskich w drodze powrotnej.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w spotkaniu.