Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 roku. Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało: 25 dni. Matura za: 270 dni.

Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

Konkurs matematyczny im. Stefana Banacha

28 listopada 2019 roku odbyła się XIII już edycja Regionalnego Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha pod patronatem Starosty Lublinieckiego, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W konkursie wzięło udział osiem szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Krzepicach, IX Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Częstochowie, IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Częstochowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie, Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, Technikum nr 2 w Lublińcu oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Lublińcu. Łącznie w konkursie startowało 34 uczniów.

W tym roku nasze liceum reprezentował Miłosz Bujak z klasy 3a który zdobył 9 miejsce. Dobry wynik zanotowali także pozostali uczniowie Mateusz Ptak i Jakub Kęsik z klasy 2a. Gośćmi specjalnymi byli pracownicy naukowi Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej – dr inż. Izabela Zamorska, dr Urszula Siedlecka, którzy byli współautorami zadań, a także czuwali nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych i sprawdzaniem prac. Swoją obecnością zaszczycił również przedstawiciel Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej Pan dr Marcin Bilewicz, który wygłosił dla uczniów wykład na temat „Jak zamknąć pole powierzchni stadionu w kostce do gry?”