Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
    Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Dzień Pierwszaka
    Bicie rekordu RKO
    Akademia przedsiębiorczości
  • "Koncert Muzyki Polskiej"

Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 205 dni. Matura za: 149 dni.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

Maraton Pisania Listów Amnesty International

30 listopada, w zimny, andrzejkowy poranek grupa około 80 osób z Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej w Krzepicach i Kuźnicze wzięła udział w Maratonie Pisania Listów. Młodzi ludzie z 3 szkół wraz z nauczycielami i dyrekcją Liceum zechcieli poświęcić swój czas dla wyższych idei, jakimi między innymi są: wolność słowa i sumienia, dobroć i tolerancja oraz bezinteresowna pomoc innemu człowiekowi. Cieszymy się ogromnie, że było nas tak dużo i że wspólnie podjęliśmy wysiłek, aby stanąć w obronie tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Maraton Pisania Listów pokazuje, w czym tkwi siła, czyli w ludziach, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i mówią „nie” łamaniu praw człowieka. Żeby zmienić życie drugiej osoby wystarczy kartka papieru i długopis… Podczas Maratonu napisaliśmy 200 listów w obronie 10 osób z różnych krajów, między innymi z Iranu, Sudanu czy Białorusi.

Ksiądz Mieczysław Maliński kiedyś powiedział, że miarą człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka, a papież Franciszek dodał takie słowa: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego…” Jesteśmy pewne, że każdy z obecnych, właśnie tak mógł powiedzieć… zrobiłem coś dobrego.

Dziękujemy WAM z całego serca, że wzięliście udział w Maratonie oraz pomogliście nam go zorganizować! JESTEŚCIE WIELCY!!! Organizatorki Maratonu – Sylwia Kowalczyk, Agata Pindór, Justyna Szczepaniak oraz Mariola Kulej.