Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 26 dni. Matura za: -30 dni.

Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2019

Konkurs Discover Canada już na stałe wpisał się w harmonogram konkursów językowych w Liceum Ogólnokształcącym w Krzepicach i co roku przyciąga coraz więcej uczestników. Mamy już nawet na tym polu spore sukcesy, bo kilka lat temu nasza uczennica Ania otrzymała tytuł finalistki tego konkursu, zajmując 6 miejsce w Polsce, a uczeń naszej szkoły Czarek dotarł do 2 etapu.

W tym roku w konkursie Discovery Canada 2019 wzięło udział ponad 30 osób. Zawody szkolne polegały na udzieleniu przez uczestników odpowiedzi na 110 pytań testowych zamkniętych i otwartych, z zakresu znajomości języka angielskiego (50 pytań) oraz z wiedzy o Kanadzie (60 pytań). Konkurs ten ma na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, ale przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście problematyki różnorodności.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego okazało się, że uczennica klasy 1 – Marta Kędziora otrzymała najwięcej punktów i jej praca została przesłana do dalszej weryfikacji. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!