Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
    Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Dzień Pierwszaka
    Bicie rekordu RKO
    Akademia przedsiębiorczości
  • "Koncert Muzyki Polskiej"

Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 205 dni. Matura za: 149 dni.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

Z piosenką na ustach i sercem na dłoni

14 listopada 2019 roku grupa młodych, zdolnych i wrażliwych uczniów z Liceum w Krzepicach wystąpiła przed pacjentami i zespołem Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Opowiedziana krótko historia Polski, która utraciła wolność, przeplatała się z wzruszającymi, skłaniającymi do przemyśleń i refleksji piosenkami patriotycznymi, które wykonali Iza, Gosia, Ola, Klaudia, Ewelina, Marta, Oliwia, Nina i Kacper. Dużą niespodzianką był muzyczny upominek od pacjentów, którzy wykonali utwór „Polskie Kwiaty” . Największe chwile wzruszenia stały się udziałem wszystkich, gdy podczas wizyty u chorych, którzy nie mogli z racji stanu zdrowia uczestniczyć w koncercie, młodzież zaśpiewała piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”.

Towarzyszenie choremu to najtrudniejsze wyzwanie. Mamy nadzieje, że naszej młodzieży się to udało. Pokazali wielkie serca, empatię i młodzieńczą wrażliwość. Wrócimy tam w okresie świątecznym, aby wspólnie kolędować.