Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 26 dni. Matura za: -30 dni.

Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

„AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” W KRZEPICKIM LICEUM

23 października 2019 roku młodzież Krzepickiego Liceum im. Władysława Broniewskiego uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji wprowadzającej w świat ekonomii, biznesu, finansów i przedsiębiorczości. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Akademii Przedsiębiorczości”, realizowanego przez Fundusz Górnośląski SA i PKO Bank Polski pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego.

Ważne treści przekazywane w atrakcyjny sposób i nietypowej scenerii wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród licealistów. Podczas wydarzenia uczniowie dowiedzieli się między innymi czym różni się umowa o pracę od pozostałych form zatrudnienia, gdzie wpływają pierwsze zarobione środki i ile wynoszą, czym jest lichwa i jak jej uniknąć. Poruszano także ważną tematykę PIT dla młodych, dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich, zarządzanie swoimi finansami i oszczędnościami oraz wiele innych aspektów, które ułatwiają poruszanie się po zawiłościach związanych z bankowością.

Wiedza ta pomoże młodzieży w podejmowaniu świadomych decyzji na początku ich samodzielnej drogi zawodowej. Wprowadzenie licealistów w meandry przedsiębiorczości pozwala budować świadome społeczeństwo młodych, zdolnych do podejmowania samodzielnych decyzji ludzi.

Świat finansów bywa zawiły dla dorosłych, a dla młodzieży jest często niezrozumiały, niewiedza natomiast może w przyszłości kosztować wiele stresu i nieprzyjemności. Dlatego właśnie kluczowa jest edukacja i wskazanie, jakie wyzwania czekają na osoby młode, które niedługo zaczną podejmować niezależne decyzje finansowe.