Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 90 dni. Matura za: 34 dni.

Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

„Czytaj PL” - UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Drugiego listopada rozpocznie się trzecia edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji Instytutu Książki, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy e-bookowej Woblink.com zaproszono w tym roku 1500 szkół średnich, również Zespół Szkół w Krzepicach. Akcja potrwa do 30 listopada.

W ramach projektu do szkoły trafił plakat z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Projekt wsparty został szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie. Zaproszono do niej najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

Akcja „Czytaj PL” jest jednym z elementów programu „Kraków Miasto Literatury UNESCO”, za którego realizację odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

INFORMACJA!!!