MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest wtorek, 22 października 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 251 dni. Matura za: 195 dni.

Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku

W piątek 27 września 2019 roku uczniowie klasy II B biologiczno-chemicznej pod opieką p. Ewy Jadczak i p. Bożeny Drab wzięli udział w warsztatach naukowych w Częstochowie. Warsztaty pt. "Inżynier - zawód XXI wieku" zostały zorganizowane przez pracowników Politechniki Częstochowskiej. Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu p. dr hab. inż. Lach Joanny pt. "Zanieczyszczenie wód farmaceutykami – wyzwanie XXI wieku". Po wykładzie uczniowie udali się na warsztaty do sal ćwiczeniowych. Tam mieli okazję przeprowadzić badanie wody w rurociągach i korytach otwartych, poznać biologiczne wskaźniki czystości wody oraz przeprowadzić wybrane analizy fizyko-chemiczne czystości wody. Po zajęciach wszyscy udali się na poczęstunek, po którym młodzież otrzymała zaświadczenia.