• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
 • Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku
  Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku
 • Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
  Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
 • Dzień Pierwszaka
  Dzień Pierwszaka
 • Bicie rekordu RKO
  Bicie rekordu RKO
 • Akademia przedsiębiorczości
  Akademia przedsiębiorczości
 • "Koncert Muzyki Polskiej"

Dzisiaj jest niedziela, 08 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 204 dni. Matura za: 148 dni.

Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej.

Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

27 września, w naszej szkole też świętujemy Europejski Dzień Języków. Podczas przerw w naszym radiowęźle można będzie usłyszeć piosenki w różnych europejskich językach. A nauczyciele poszczególnych języków przygotowali różne językowe konkursy dla naszych uczniów.

ENJOY THE DAY! 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych proponujemy wam następujące konkursy:

Konkurs VaBank (informacji udziela p. M. Wrona). Konkurs odbędzie się w auli szkoły na 3 lekcji. Udział biorą drużyny składające się z 2 osób.

Konkurs QR Codes (informacji udzielają p. S. Kowalczyk, p. A. Pindór, J. Szczepaniak) - konkurs indywidualny trwający od rana do końca długiej przerwy.
Prace konkursowe należy składać u w/w nauczycieli do końca długiej przerwy. . Do rozwiązania konkursu potrzebna jest aplikacja dekodująca zainstalowana na waszych telefonach, np. Lightning QR Scanner.

Konkurs na projekt koszulki dot. nauki języków obcych (informacji udzielają p. S. Kowalczyk, p. A. Pindór) - konkurs indywidualny trwający od rana do końca długiej przerwy. Prace konkursowe należy składać u w/w nauczycieli do końca długiej przerwy.

Konkurs języka angielskiego (informacji udziela p. A. Kulej). Konkurs odbędzie się na długiej przerwie w Sali 50

Konkurs j. niemieckiego (informacji udziela p. E. Łyźniak) (4 lekcja) konkurs odbywa się w Sali 30. Do udziału zapraszamy 1 przedstawiciel z każdej klasy

Test wiedzy o Rosji (informacji udziela p. B. Pośpiech). Konkurs odbędzie się na 4 lekcji w sali nr 30. Udział biorą przedstawiciele każdej klasy (1 osoba)

Test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klasy I cg (informacji udziela p. A. Król). Konkurs odbędzie się na 4 godzinie lekcyjnej.