MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest wtorek, 22 października 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 251 dni. Matura za: 195 dni.

Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Krzepice – tędy przeszła historia …

19 września 2019 r. w Zespole Szkół w Krzepicach odbyła się konferencja pod hasłem Krzepice – tędy przeszła historia … poświęcona II wojnie światowej w 80 rocznicę jej wybuchu. Spotkanie stanowiło podsumowanie projektu edukacyjnego, prowadzonego w liceum ogólnokształcącym, w ramach którego uczniowie szukali fotografii związanych z historią Krzepic i okolic. Celem podejmowanych w szkole działań było, i wciąż jest, poszerzanie wiedzy o historii Krzepic, rozbudzanie szacunku do przeszłości i jej pamiątek.

Program konferencji obejmował wystąpienia: mgr Tomasza Gucwy, nauczyciela historii krzepickiego liceum pt. „Gdzie zaczęła się II wojna światowa?” oraz dr. Andrzeja Kobusa, absolwenta Uniwersytetu w Łodzi, aktualnie pracownika naukowego Uniwersytetu w Kielcach, autora niedawno wydanej książki „Miasto Krzepice w dokumentach bezpieki”, tytuł jego wystąpienia: „Działania wojsk niemieckich na styku województw kieleckiego i łódzkiego w pierwszych dniach września 1939 r.” Konferencję połączyliśmy z wystawą starych fotografii ilustrujących wydarzenia z września 1939 r., czasu okupacji hitlerowskiej oraz okresu przedwojennego. Zaprezentowaliśmy również krótki film ilustrujący obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Krzepicach z dnia 01. 09. 2019, przygotowany przez Urząd Miasta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych, realizujący rozszerzony materiał z historii.

Spotkanie uświetniła obecność wielu szacownych gości: Starosty Powiatu Henryka Kiepury, Wice Starosty Zdzisławy Kall, Przewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Pilśniaka, Członka Zarządu Józefa Boreckiego oraz Burmistrza Krzepic Krystiana Kotyni. Zaproszenie na konferencję przyjął Dyrektor Muzeum 303 Jan Nagiel, dzięki któremu mogliśmy oglądać na manekinach umundurowanie żołnierzy. Obecni byli również członkowie Rady Miejskiej: Panie Marlena Brodziak, Alicja Chęcińska, Czesława Dudek oraz podinspektor I. Woszczyńska z krzepickiej Komendy Policji, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Zalewska i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbieta Kowalska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starokrzepicach Mariusz Polus, przedstawiciele Koła Sympatyków Krzepic Bieszcza: Grzegorz Mońka, Marcin Świerczyński, Krzepickiego Koła Kolekcjonerów na czele z Panami Pawłem Pyrakiem i Januszem Kopaczem, którzy wzbogacili naszą wystawę swoimi zbiorami. Głos podczas konferencji zabrał również autor książki o historii miasta „Blask dawnych Krzepic” Romuald Cieśla. Wykłady historyczne połączone były z artystycznymi występami uczniów: Konrada Nowaka (recytacja poezji) i Izabeli Jęsior (śpiew).

Konferencję zorganizowały Panie: Mariola Kempińska – Kulej i Jolanta Drab.