MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 9 dni.

Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

Lekcja historii w Muzeum 303

05 czerwca uczniowie klasy 1a z wychowawcą Edytą Kuc i nauczycielami historii Danutą Jeziorską i Tomaszem Gucwą uczestniczyli w wyprawie rowerowej do Muzeum 303 w Napoleonie.

Dzięki zajmującym i ciekawym opowieścią dyr. Jana Nagla o postawie polskich żołnierzy-lotników, stały się one każdemu z nas dużo bliższe. Bogactwo ekspozycji i sposób ich prezentowania uzupełniły wiedzę o historii z czasu II wojny światowej. Po za tym uczniowie mogli wejść do kokpitu samolotu. Film o ppłk.pil. Janie Zumbachu uświadomił młodzieży również historię powojenną żołnierzy Dywizjonu 303. Najwiekszą i najatrakcyjnieszą okazała się dla uczniów ekspozycja plenerowa lotnictwa współczesnego. O ich atrakcyjności decyduje również to, że można ich dotknąć i wejść do środka –zwykle samoloty prezentowane w muzeach są niedostępne dla zwiedzających.

Pan Jan Nagiel przedstawił również współpracę z producentami filmowymi podejmującymi temat II wojny światowej w swoich produkcjach, czego doświadcza również nasz uczeń klasy 1a Nicolas Smith. Mamy nadzieję ze przed nami jeszcze nie jedna taka lekcja historii w terenie.