MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -1 dni.

Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Adrian Mazik finalistą i laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

W dniach 6 – 8 czerwca 2019 w Warszawie, odbył się finał drugiej części etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956". Wśród 49 finalistów, Liceum Ogólnokształcące w Krzepicach reprezentował Adrian Mazik wraz opiekunem, nauczycielem historii panią Danutą Jeziorską. W pierwszym dniu zawodów finaliści Olimpiady rywalizowali w Muzeum Wojska Polskiego i Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w siedmiu konkurencjach: Broń i Barwa, Malarstwo batalistyczne, Geografia militarna, Film, Literatura i poezja, Pieśń i opis losowo wskazanego Eksponatu Muzealnego. W tej ostatniej konkurencji Adrian zdobył 2 miejsce.

Drugiego dnia, po uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza, uczniowie prezentowali Zabytki i Obiekty Historyczne oprowadzając po losowo wybranym zabytku historycznym Warszawy. W tej konkurencji Adrian zajął 1 miejsce.

Dodatkowo w ramach 9 konkurencji, Adrian do 30 maja miał również przygotować  drzewo genealogiczne swoich przodków (do czwartego pokolenia) oraz przedstawić losy swojej rodziny w latach 1921 – 1956, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej. Po sprawdzeniu pracy uzyskał 6 miejsce wśród finalistów.

Dwudniowe zmagania w zakończyła w uroczysta Gala, która odbyła się w Galerii Porczyńskich na Placu Bankowym. Adrian zajął XXV miejsce na 49 uczestników etapu centralnego Olimpiady, zostając jednocześnie i finalistą i laureatem tegorocznych zawodów. Ma tym samym zwolnienie z matury rozszerzonej z historii równoznaczne z uzyskaniem w 100 procentowego wyniku i gwarantowane miejsce na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dyplomy i nagrody finalistom i laureatom wręczali m. innymi wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jan Józef Kasprzyk, prof. dr hab. Grzegorz Nowik – Kierownik Działu Historii i Badań Naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, generałowie WP oraz Damy i Kawalerowie Orderu Wojennego „Virtuti Militari”. Mamy nadzieję, że Adrian Mazik w zawodach Olimpiady nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!