MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest wtorek, 22 października 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 251 dni. Matura za: 195 dni.

Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Sukces naszego licealisty w Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

W dniu 28 marca 2019 r. w XV Liceum Ogólnokształcącym im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach, przeprowadzone zostały Zawody I cz. Finału XII edycji Olimpiady Tematycznej „Od traktatu ryskiego do żołnierzy niezłomnych”. Liceum Ogólnokształcące w Krzepicach reprezentował Adrian Mazik – uczeń kl. IC.

Po etapie szkolnym w zawodach okręgowych Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” (zawody międzyszkolne I stopnia) w dniu 13 grudnia 2018 r. , naszą szkołę reprezentowało godnie dwóch uczniów: Adrian Mazik Ic i Łukasz Kotasiński IIc. Etap ten wymagał rozwiązania testu z zakresu całej historii i okresu zmiennego Olimpiady. W tej edycji było to okres między 1921 a 1956 rokiem. Do kolejnego etapu w dniu 7 marca 2019 (zawody wojewódzkie II stopnia) Adrian wszedł na drugim miejscu wśród uczniów z całego województwa śląskiego.

Pisząc kolejny test i przechodząc cześć ustną w zawodach wojewódzkich uplasował się ostatecznie na 3 miejscu awansując do etapu centralnego. W dniu 28 marca uczestniczył w I części zawodów centralnych Olimpiady. Etap ten polegał na napisaniu pracy historycznej na jeden z pięciu tematów zaproponowanych przez Centralną Komisję. Adrian po tym etapie uzyskał: tytuł finalisty, 2 miejsce w województwie, zwolnienie z matury rozszerzonej z historii i możliwość uczestniczenia w II części zawodów centralnych, które odbędą się w dniach 6-8 czerwca 2019 roku w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tym samym zachęcamy zainteresowanych historią uczniów do udziału w kolejnej edycji Olimpiady „Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym na rok 2019/2020. Informacje o Olimpiadzie można uzyskać na stornach Olimpiady i u pani Danuty Jeziorskiej.