MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 61 dni.

Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Dnia 29 marca 2019 r. w auli Zespołu Szkół w Krzepicach odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem – autorem książki pt. „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”. Pisarz i podróżnik przez dziesięć lat przebywał poza granicami Polski. Życie za „żelazną kurtyną” spowodowało zmianę miejsca pracy i zatrudnienie się w firmie prowadzącej prace budowlane w wielu krajach świata. Doskonała znajomość języka rosyjskiego zaowocowała wysłaniem naszego gościa przez pracodawcę na ponad 3 – letni okres do Moskwy. Umiejętność połączenia pracy zawodowej z obserwacją życia codziennego mieszkańców w upadającym komunistycznym imperium okraszona została w książce nutą historii.

Pan Roman Pankiewicz ujął szkolną młodzież sposobem opowiadania oraz osobowością. Wiele nieprawdopodobnych zdarzeń przedstawionych zostało w sposób nie tylko ciekawy, ale również humorystyczny.

Spotkanie odbyło się dzięki życzliwości i wsparciu ze strony Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Elżbiety Kowalskiej.

PopUp główny