MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 61 dni.

Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „OKAWANGO”

Anna Puchała uczennica pierwszej klasy naszego liceum została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „OKAWANGO”, który został zorganizowany przez Uniwersytet Warszawski pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Do tego konkursu przygotowała się pod kierunkiem nauczycielki geografii Bożeny Drab.

Finał konkursu odbył się w dniach 25-26 marca w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach.

Pierwszy dzień rozpoczął się dwoma pisemnymi testami z wiedzy geologicznej, po czym uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę geologiczno-krajoznawczą na trasie Góra Zelejowa - Góra Zamkowa, gdzie mieli szansę poznać rzeźbę terenu w kontekście budowy geologicznej czy historię wydobycia marmuru - „różanki zelejowskiej”. Nauczyciele, opiekunowie uczestników, w tym czasie mieli szkolenie – zajęcia terenowe, w czterech pobliskich kamieniołomach. Zwiedzili również Zamek Królewski i miasto Chęciny.

W drugi dzień uczestnicy prezentowali najciekawsze obiekty geologiczne, wybrane przez siebie, przed trzema komisjami. Ania zaprezentowała Górę Opatowską. Następnie uczniowie pojechali do czynnego kamieniołomu „Kopaniny”, gdzie uczestniczyli w kolejnej lekcji terenowej, poznając budowę geologiczną oraz szukając skamieniałości. Również nauczyciele zwiedzili ten kamieniołom oraz mieli szkolenie warsztatowe. W czasie trwania Finału, w którym uczestniczyli uczniowie z całej Polski, odbyło się również ognisko oraz integracja tak różnych środowisk. Uczestnicy konkursu, którzy uzyskali sumę punktów powyżej 135 uzyskali tytuł laureata. Ania otrzymała 133,5 pkt. i była pierwszą uczestniczką, która nie uzyskał tego zaszczytnego tytułu

PopUp główny