MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 26 dni.

Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

ROK 2019 - ROKIEM MATEMATYKI

20 grudnia 2018 roku Senat RP podjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Powstał specjalny portal [2019]! Jubileuszowy Rok Matematyki, gdzie możemy zapoznać się z inicjatywami podejmowanymi w celu uczczenia tej inicjatywy.

Rok matematyki został ogłoszony w 100. rocznicę powołania Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz w uznaniu zasług dwóch szkół matematycznych, lwowskiej i warszawskiej. W obu tych przedsięwzięciach czynny udział brali Hugo Steinhaus oraz Stefan Banach, ten drugi to jeden z największych matematyków XX wieku. Dobrze by było, aby polscy uczniowie znali postaci słynnych polskich matematyków, a nie tylko greckich i innych zagranicznych.

W naszym Liceum również pragniemy włączyć się w świętowanie Roku Matematyki. W tym celu zostały zaplanowane i przygotowane różnego rodzaju działania skierowane do uczniów. Wśród nich znalazły się gry szkolne - podobne do escape roomów, konkursy matematyczne, konkurs na plakat, ułożenie fraktala - Trójkąta Sierpińskiego 4. lub 5. poziomu, wystawy. Jeżeli macie jakieś pomysły to przekażcie je nauczycielom matematyki.

Prosimy uważnie śledzić informacje o planowanych działaniach ponieważ zależy nam na tym, aby jak największa liczba uczniów wzięła udział w tych przedsięwzięciach. Najbliższa impreza to Dzień Matematyki, który odbędzie się 12 lub 13 marca. Już zapraszamy Was do licznego udziału (z każdej klasy dwuosobowa reprezentacja).