MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 9 dni.

Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

Warsztaty „Kłamstwo, manipulacja, propaganda... „

Dnia 11 grudnia 2018r. młodzież z Zespołu Szkół w Krzepicach wzięła udział w warsztatach pt. „Kłamstwa, manipulacja, propaganda. Podręcznik samoobrony” organizowanych przez Fundację Polska Gościnność. Zajęcia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłobucku.

Zainteresowani dziennikarstwem uczniowie powiatowych szkół ponadgimnazjalnych dowiedzieli się skąd brać wiarygodne informacje w czasie, gdy media oskarżają się nawzajem o stronniczość, co powoduje, że w Internecie z łatwością rozprzestrzeniają się falce newsy i półprawdy oraz dlaczego współczesne społeczeństwa są podatne na manipulacje informacjami i jak rozstrzygnąć, czy czytamy lub oglądamy wiarygodne wiadomości.

Spotkanie z profesjonalnymi dziennikarzami pozwoliło młodym ludziom wczuć się w rolę manipulatora, a nawet zostać mistrzem kłamstwa. Warsztat uświadomił, że manipulacja i propaganda to nieodzowne elementy współczesnego świata, nie tylko mediów. Podsumowaniem wspólnej pracy stała się próba odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób bronić się przed falce newsami?