Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 149 dni.

Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Warsztaty „Kłamstwo, manipulacja, propaganda... „

Dnia 11 grudnia 2018r. młodzież z Zespołu Szkół w Krzepicach wzięła udział w warsztatach pt. „Kłamstwa, manipulacja, propaganda. Podręcznik samoobrony” organizowanych przez Fundację Polska Gościnność. Zajęcia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłobucku.

Zainteresowani dziennikarstwem uczniowie powiatowych szkół ponadgimnazjalnych dowiedzieli się skąd brać wiarygodne informacje w czasie, gdy media oskarżają się nawzajem o stronniczość, co powoduje, że w Internecie z łatwością rozprzestrzeniają się falce newsy i półprawdy oraz dlaczego współczesne społeczeństwa są podatne na manipulacje informacjami i jak rozstrzygnąć, czy czytamy lub oglądamy wiarygodne wiadomości.

Spotkanie z profesjonalnymi dziennikarzami pozwoliło młodym ludziom wczuć się w rolę manipulatora, a nawet zostać mistrzem kłamstwa. Warsztat uświadomił, że manipulacja i propaganda to nieodzowne elementy współczesnego świata, nie tylko mediów. Podsumowaniem wspólnej pracy stała się próba odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób bronić się przed falce newsami?