• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
 • Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku
  Warsztaty naukowe w Częstochowie - inżynier - zawód XXI wieku
 • Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
  Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
 • Dzień Pierwszaka
  Dzień Pierwszaka
 • Bicie rekordu RKO
  Bicie rekordu RKO
 • Akademia przedsiębiorczości
  Akademia przedsiębiorczości
 • "Koncert Muzyki Polskiej"

Dzisiaj jest niedziela, 08 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 204 dni. Matura za: 148 dni.

Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

Drużyna historyków z naszej szkoły – finalistami konkursu „Ojczyzna Nasza”

W dniach 26-27 listopada 2018 roku odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Niepodległej pod nazwą „Ojczyzna Nasza”, który zorganizowano w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Zakres tematyczny konkursu objął całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem: dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Drużyna w składzie Krzysztof Bujak, Bartosz Zawierucha i Konrad Nowak najpierw w dniu 14 listopada w kwalifikacjach ogólnopolskich rozwiązywała internetowy test. Z grona 400 szkół, które brały udział w konkursie, nasza drużyna awansowała do dziesięcio-drużynowego finału.

Podczas etapu finałowego uczniów czekał kolejny test wiedzy historycznej a następnie gra terenowa, w której udział brała również opiekunka drużyny, czyli pani Bożena Drab. Zadania obejmowały wiedzę z okresów: średniowiecze, nowożytność, wiek XIX i XX oraz osobno Dwudziestolecie międzywojenne.

W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się z jurorami, omawiając tematykę zadań. Następnie wzięli udział w lekcji historii dr. Radosława Sikory, eksperta od polskiej husarii oraz w pokazie „Największe atrakcje turystyczne Województwa Świętokrzyskiego”. Drugiego dnia finału rano zwiedzaliśmy atrakcje Bałtowa, czyli: Park Dinozaurów, Muzeum Skamieniałości oraz Park Miniatur – Zamki Polski. Następnie odbyła się uroczysta Gala, poprzedzona pokazami musztry, fechtunku i tańców historycznych zaprezentowana przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W trakcie gali laureatom rozdano nagrody a pozostałym finalistom dyplom. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznej Jacka Kowalskiego z zespołem Monogramista. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała pani Danuta Jeziorska.