Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Wycieczka programowa do Warszawy klasy Ia

W ubiegłym tygodniu klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pojechała na nią zdecydowana większość klasy, wychowawczyni Edyta Kuc oraz Pani Renata Mastalerz. Celem naszej podróży było po pierwsze zrealizowanie zajęć w SGH w ramach projektu "Klasa akademicka SGH".

"Kultura organizacyjna" to temat wykładu prowadzonego przez Profesora SGH dr hab. Sławomira Wincha, który przedstawił tematykę wartości i norm społecznych oraz rodzaje kultur organizacyjnych w kontekście zarządzania firmą. Bardzo ciekawe zajęcia inspirowały młodzież do refleksji i ożywionej dyskusji.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie, perły polskiego Baroku wzniesionej dla króla Jana III Sobieskiego. Piękny, obszerny, bogato zdobiony, przepełniony dziełami sztuki Pałac na każdym wywarł duże wrażenie. To tutaj w przeszłości mieszkał wybitny polski król a za razem hetman Jan III Sobieski.

Największą atrakcją pierwszego dnia pobytu w stolicy było uczestnictwo w premierze opery "Manru" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Było to wielkie wydarzenie kulturalne stolicy mające na celu uświetnienie obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wieczór ten był spotkaniem z dziedzictwem arcyważnej postaci życia publicznego przełomu wieków, wielkiego patrioty i wybitnego kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego, a opera wystawiana po ponad 100 latach od pierwszej premiery wystawianej w nowojorskiej Metropolitan Opera. "Manru", to tragiczna historia miłosna ale również opowieść o dzisiejszym świecie niechęci do tzw. "obcego", ksenofobii silniejszej niż więzy rodzinne, ale również skazanych na porażkę prób asymilacji wrogich sobie kultur i tradycji.

Sobota to pobyt na dniach otwartych SGH. Mieliśmy tam możliwość zwiedzania uczelni z przedstawicielami samorządu studenckiego, którzy opowiedzieli o atrakcjach i kulisach studiowania na tej uczelni. W auli spadochronowej zapoznaliśmy się z działalnością kół i organizacji studenckich oraz realizowanymi projektami, które są ważnym elementem studiowania w SGH. Poza tym uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach dedykowanych dla nas oraz prezentacji o działaniu uczelni, zasadach rekrutacji i atutach najlepszej uczelni ekonomicznej w kraju.

Na zakończenie naszego pobytu odbyliśmy spacer po Warszawie w pięknej jesiennej aurze i podróż pociągiem do domu.

PopUp główny - RODO