Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich

W dniach 10 – 12 października 2018 grupa maturzystów, zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z geografii, brała udział w cyklu zajęć w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. ECEG to nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy i centrum konferencyjne Uniwersytetu Warszawskiego. Malowniczo położony wewnątrz nieczynnego kamieniołomu Korzecko w Chęcinach.

Uczniowie brali udział w wycieczce paleontologicznej w kamieniołomie w Gnieździskach, gdzie zaleźliśmy skamieniałości ramienionogów, belemnitów, amonitów i gąbek. Okazy te wzbogaciły zasoby naszej pracowni geograficznej. Nauczyliśmy się prostych pomiarów geologicznych w kamieniołomie Rzepka i na górze Zelejowej. Braliśmy też udział w warsztatach makroskopowego rozpoznawania skał, w warsztatach mikroskopowych oraz zwiedziliśmy laboratoria centrum. Udaliśmy się również na krajoznawczo – edukacyjną wycieczkę trekkingową od Góry Zamkowej do góry Zelejowej. Zwiedziliśmy Zamek w Chęcinach, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, zalany kamieniołom w Ślichowicach oraz historyczne centrum Kielc.

Opiekunami grupy były pani Bożena Drab oraz pani Ewa Mazur.

PopUp główny - RODO