MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 26 dni.

Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich

W dniach 10 – 12 października 2018 grupa maturzystów, zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z geografii, brała udział w cyklu zajęć w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. ECEG to nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy i centrum konferencyjne Uniwersytetu Warszawskiego. Malowniczo położony wewnątrz nieczynnego kamieniołomu Korzecko w Chęcinach.

Uczniowie brali udział w wycieczce paleontologicznej w kamieniołomie w Gnieździskach, gdzie zaleźliśmy skamieniałości ramienionogów, belemnitów, amonitów i gąbek. Okazy te wzbogaciły zasoby naszej pracowni geograficznej. Nauczyliśmy się prostych pomiarów geologicznych w kamieniołomie Rzepka i na górze Zelejowej. Braliśmy też udział w warsztatach makroskopowego rozpoznawania skał, w warsztatach mikroskopowych oraz zwiedziliśmy laboratoria centrum. Udaliśmy się również na krajoznawczo – edukacyjną wycieczkę trekkingową od Góry Zamkowej do góry Zelejowej. Zwiedziliśmy Zamek w Chęcinach, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, zalany kamieniołom w Ślichowicach oraz historyczne centrum Kielc.

Opiekunami grupy były pani Bożena Drab oraz pani Ewa Mazur.