Szkolny Ogród
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni.

Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach

28 września 2018 roku w Zespole Szkół w Krzepicach odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna połączona z oddaniem do użytku odnowionego placu szkolnego. Ta uroczystość stała się podsumowaniem inwestycji zrealizowanej w oparciu o wniosek złożony do Lokalnej Grupy Działania "Zielony Wierzchołek Śląska". Operacji nadano nazwę Odnowienie ciągów pieszo jezdnych w Zespole Szkół w Krzepicach, w ramach projektu "Przystań turystyki aktywnej i rekreacji na Liswarciańskim Szlaku Rowerowym".

Celem inicjatywy było stworzenie infrastruktury dla rozwoju turystyki i rekreacji na terenie LGD "Zielony Wierzchołek Śląska". Złożony w Urzędzie Marszałkowskim wniosek uzyskał dofinansowanie, a wartość operacji wyniosła 247 500,40 zł, w tym środki pochodzące z EFRROW 157 484,50 zł. W ramach projektu powstał parking, siłownia na świeżym powietrzu oraz ciągi pieszo - jezdne do bezpiecznej jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach oraz do spacerów. Całość uzupełniona została ławkami, koszami, stojakami na rowery, blokadami parkingowymi na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Gości powitał gospodarz obiektu, dyrektor Grzegorz Mastalerz, który wraz z samorządem uczniowskim złożył na ręce przedstawicieli organu prowadzącego podziękowania za pomoc w realizacji całości przedsięwzięcia. Uroczystego przekazania odnowionego placu szkolnego, w obecności młodzieży, dokonali: starosta kłobucki - Henryk Kiepura, wicestarosta - Maciej Biernacki, przewodniczący Rady Powiatu - Zbigniew Pilśniak, sekretarz powiatu - Sylwia Tronina, dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach i przewodniczący samorządu uczniowskiego - Filip Dudkowski. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele: zarządu LGD "Zielony Wierzchołek Śląska", samorządów miejskiego i powiatowego, Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków LO Krzepice oraz Rady Rodziców.

Po przecięciu wstęgi, uczestnicy udali się na "Orlik" - wielofunkcyjny kompleks sportowo - rekreacyjny, aby rozpocząć coroczny Turniej Piłki Nożnej Szkół Średnich o Puchar Starosty Kłobuckiego. Podczas gdy na boisku toczyła się rywalizacja drużynowa, dla miłośników dwóch kółek zorganizowano I Rowerowy Rajd "Przystań Krzepice" po mieście i jego okolicach.