MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 26 dni.

Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Europejski Dzień Języków Obcych

Europa to kontynent charakteryzujący się niezwykłym bogactwem językowym, które stanowi istotną wartość – należy je doceniać, pielęgnować i wykorzystywać. W myśl tej idei, dzień 26 września z inicjatywy Rady Europy ustanowiony został Europejskim Dniem Języków Obcych. Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest rozwijanie umiejętności językowych w każdym wieku, również poprzez zabawę.

W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych mieli okazję wykazać się nie tylko znajomością kilku języków rozwiązując lingwistyczny konkurs w trzech językach, czy znajomością geografii Polski (Sue Vow Key - co to za miasto?), ale również zdolnościami artystycznymi. Było też coś dla lubiących hazard lub nieco spokojniejsze rozrywki, np. językowe domino.

Znajomość języków obcych pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych Na naukę nigdy nie jest za późno a ona sama nie musi być nudna!

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizował zespół nauczycieli języków obcych.