Szkolny Ogród
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni.

Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Europejski Dzień Języków Obcych

Europa to kontynent charakteryzujący się niezwykłym bogactwem językowym, które stanowi istotną wartość – należy je doceniać, pielęgnować i wykorzystywać. W myśl tej idei, dzień 26 września z inicjatywy Rady Europy ustanowiony został Europejskim Dniem Języków Obcych. Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest rozwijanie umiejętności językowych w każdym wieku, również poprzez zabawę.

W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych mieli okazję wykazać się nie tylko znajomością kilku języków rozwiązując lingwistyczny konkurs w trzech językach, czy znajomością geografii Polski (Sue Vow Key - co to za miasto?), ale również zdolnościami artystycznymi. Było też coś dla lubiących hazard lub nieco spokojniejsze rozrywki, np. językowe domino.

Znajomość języków obcych pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych Na naukę nigdy nie jest za późno a ona sama nie musi być nudna!

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizował zespół nauczycieli języków obcych.