MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 61 dni.

Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Rajd historyczny „szlakiem naszej regionalnej historii”

W dniu 13 września grupa uczniów z kl. IIC (rozszerzonej historii), pod opieką Danuty Jeziorskiej i Tomasz Gucwy, uczestniczyła w rowerowym rajdzie, który był kontynuacją projektu historycznego z roku ubiegłego mającego na celu dotarcie i poznanie ważnych miejsc dla lokalnej i nie tylko lokalnej historii.

W maju i czerwcu tego roku uczniowie wtedy jeszcze Ic/d zawędrowali na Górę Opatowską, dojechali do Mokrej pod pomnik upamiętniający Bitwę wojny obronnej Polski w 1939 r i na cmentarz w Miedźna odwiedzając kwatery bohaterów z II wojny światowej i powstańców z powstania styczniowego.

Tym razem celem rajdu było dotarcie do przedwojennej, polsko – niemieckiej granicy za Starokrzepicami, do cmentarza w Bodzanowicach, Podłęża Szlacheckiego – jednego z miejsc początku II wojny światowej aż po malownicze Kucoby.

W planach są kolejne wyprawy.

PopUp główny