Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Krzepiccy licealiści na żydowskim cmentarzu"

W dniach 11.06. i 13.06. uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach pracowali na cmentarzu żydowskim, współpracując z wolontariuszami z amerykańskiej Fundacji Macewa (The Matzevah Foundation, USA) oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dankowicach. Wspólnie porządkowaliśmy kirkut, oczyszczając teren z gałęzi, chwastów, pokrzyw. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy odsłonięto dużą część cmentarza, która ze względu na porastające go rośliny nie była wcześniej w ogóle widoczna. Uczniowie pracowali bardzo ofiarnie, do grupy tej należeli:

Paulina Brzęczek Ib

Patrycja Świątek – Brzezińska Ib

Zuzanna Pilarska Ib

Natalia Sykuła Ib

Kamil Rzepka Ia

Maciej Mszyca Ia

Jakub Kierat Ia

Jakub Robak Ia

Karol Bednarski Ic

Wiktoria Jagieła Ia

Marta Dyluś Ia

Jakub Noga Ia

Jakub Kuc Ia

Katarzyna Kotarska Ia

Wiktoria Jędrak Ia

Wiktoria Musiel Ia

Paulina Ferdyn Ia

Opiekunami grupy pracującej na cmentarzu byli: Pani Jolanta Drab oraz Pan Artur Machaj.

Działania uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół wpisują się w wieloletnią działalność placówki związaną z historią i kulturą żydowską. Od roku 2008 w szkole realizowany jest projekt pod hasłem „Krzepice – dwie kultury – wspólna pamięć”. W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie dokonali uroczystej adopcji cmentarza żydowskiego, zobowiązując się do opieki nad tym wyjątkowym miejscem. Podejmowane corocznie prace na kirkucie stanowią nasz wkład w ochronę lokalnych zabytków oraz są szczególną lekcją tolerancji. Krzepicki cmentarz żydowski jest miejscem szczególnym i wciąż wymagającym pracy, dlatego zapraszamy do wspólnych działań w następnym roku.

PopUp główny - RODO