Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

XIV Bieg Patrolowy Drużyn Pierwszej Pomocy"

Jak co roku w czerwcu Zespół Szkół w Krzepicach organizuje zawody z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Już XIV raz uczestnicy ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zmagali się z pozorowanymi sytuacjami przygotowanymi na stacjach w plenerze. Przeprowadzono także test sprawdzający wiedzę teoretyczną z zakresu I pomocy . Równocześnie z Biegiem Patrolowym tego dnia odbyły się II Szkolne Mistrzostwa w Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej o Puchar Dyrektora Szkoły.

Rangę zawodów podnieśli szczególni goście: Jakub Zalewski - ratownik medyczny oraz nauczyciel akademicki PMWSZ w Opolu, przedstawiciel firmy Laerdal - Piotr Żyła oraz studenci pielęgniarstwa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Panowie wspólnie poprowadzili zawody RKO dla uczniów liceum na nowoczesnym fantomie firmy Laerdal SimMan ALS, natomiast studenci stali się sędziami oceniającymi drużyny poszczególnych szkół. Pozorantami w punktach zadaniowych byli uczniowie Szkolnej Drużyny I Pomocy, którzy bardzo mocno zaangażowali się w przygotowanie realistycznie wyglądających scenek urazowych. Nad merytoryczną i logistyczną całością przedsięwzięcia czuwała wicedyrektor Agnieszka Borowska - organizator Biegu Patrolowego.

Na zakończenie zawodów Dyrektor Grzegorz Mastalerz pogratulował uczestnikom wiedzy i umiejętności oraz uzyskanych wyników zaś ich opiekunom podziękował za przygotowanie drużyn. Szczególne słowa wdzięczności zwrócił Dyrektor do gości wspomagających zawody oraz uczniów i nauczycieli prowadzących. Całość zawodów przebiegła w serdecznej i miłej atmosferze.

Wyniki Biegu Patrolowego:

Kategoria: szkoły podstawowe