Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 149 dni.

Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

"Jak nie czytam, jak czytam"
Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie jak największej liczby osób.

8 czerwca 2018 roku o godzinie 1000 na szkolnym Orliku rozpoczęła się akcja wielkiego czytania. Wzięło w niej udział 124 uczniów, 13 nauczycieli oraz 3 pracowników administracji. W sumie 140 osób. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą książkę, którą miał ochotę przeczytać. Wydarzenie promowano w za pośrednictwem plakatów i informacji zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Akcję bicia rekordu w czytaniu uatrakcyjniła loteria fantowa, podczas której uczniowie i nauczyciele losowali nagrody rzeczowe, w tym powieści młodzieżowe oraz gadżety z logo szkoły. Szkolny sklepik zadbał o to, aby uczestnikom nie doskwierał upał, fundując orzeźwiającą lemoniadę.

Wydarzenie stało się pretekstem do uświadomienia młodzieży, że książka nie musi kojarzyć się wyłącznie z przykrym obowiązkiem, ale być źródłem przyjemności i satysfakcji oraz stanowić doskonałą alternatywę na spędzenie wolnego czasu w zbliżającym się okresie wakacyjnym.