Szkolny Ogród
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni.

Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Wykłady dla klas humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim

27 kwietnia br. uczniowie klas humanistycznych (pierwszej, drugiej i trzeciej) Zespołu Szkół w Krzepicach realizujący rozszerzenie z języka polskiego uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Śląskim. W ramach podpisanej umowy o współpracy między uczelnią a liceum młodzież została zaproszona na trzy zorganizowane specjalnie dla nas wykłady:

1. Rewolucja zaczyna się od kobiet. Feministyczna lektura „Antygona” powadzony przez dr Katarzynę Szopę.

2. Motyw Salome w literaturze i sztuce prowadzony przez dr hab. Magdalenę Piekarę.

3. Wykład poświęcony realizmowi w epoce pozytywizmu prowadzony przez dr Filipa Mazurkiewicza

Na uczelni powitała nas dr Magdalena Piekara, po każdym wykładzie uczniowie mieli możliwość dyskusji z prowadzącymi, zadawania pytań. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem i zostaliśmy zaproszeni na kolejne wizyty na katowickim uniwersytecie. Organizatorkami wyjazdu były Panie polonistki: Elżbieta Biernacka –Pacha, Ewa Mazur, Jolanta Drab.